مشاوره و رزرو نوبت: 09130754940

 

بهترین دکتر عصب کشی دندان در اصفهان

کلینیک دندانپزشکی دکتر حمیدرضا کیانی در اصفهان ارائه کننده کلیه خدمات عمومی و تخصصی دندانپزشکی شامل : ترمیمی و زیبایی مانند لمینت دندان، درمان ریشه، دندانپزشکی اطفال، جراحی، پریو، پروتز، ایمپلنت و ارتودنسی ، با جدیدترین تکنولوژی و متد روز دنیا ، یکی از مجهز ترین کلینیک های دندانپزشکی در اصفهان می باشد.

* برای گرفتن وقت قبلی و مراجعه به کلینیک برای عصب کشی دندان با شماره تلفن 09130754940 تماس بگیرید

مشاهده نمونه کارهای کلینیک

عصب کشی دندان در اصفهان

عصب کشی دندان در اصفهان

بهترین دکتر عصب کشی دندان در اصفهان در کلینیک دکتر کیانی با انجام خدمات عصب کشی بدون درد، عصب کشی با لیزر توسط متخصص ریشه دندان در اصفهان با بهترین قیمت عصب کشی دندان در اصفهان دندان هایی سالم و زیبا داشته باشید. جهت اطمینان در انتخاب بهترین دندانپزشکی در اصفهان میتوانید نمونه کارهای ما را در صفحه مربوطه د رهمین وب سایت ملاحضه بفرمایید.
 
 درمان ریشه (عصب کِشی)
هنگامی که پوسیدگی از مینا و عاج عبور کرده، به مغز دندان برسد، اصطلاحاً گفته می‌شود که پوسیدگی به عصب رسیده است. در این زمان است که دندان نیاز به درمان ریشه یا عصب‌کشی دارد.
اگر با خوردن آب سرد، درد تیز و زودگذری ایجاد شود و به‌عبارتی دندان تیر بکشد، بیان‌گر آن است که پوسیدگی عمیق است ولی هنوز به عصب نرسیده است و با ترمیم دندان به‌وسیله‌ی دندانپزشک، مشکل برطرف خواهد شد؛ اما اگر این درد چند دقیقه طول بکشد و یا بیمار، دارای درد خودبه‌خودِ شبانه و غیرقابل تحمل باشد به عصب رسیده و به درمان ریشه نیاز خواهد بود.
برای درمان ریشه، دندانپزشک پوسیدگی را برمی‌دارد، پالپ دندان عفونی را خارج کرده و با مواد مناسبی کانال‌های دندان را پُر می‌کند. اگر درمان ریشه انجام نشود، عفونت از انتهای ریشه به استخوان مجاور نفوذ کرده باعث آبسه دندانی دردناک خواهد شد. در تصویر شما یک دندان پوسیده را می‌بینید که به‌دلیل گسترش عفونت، پالپ درگیر شده و یک آبسه عفونی در انتهای ریشه‌ی دندان به‌وجود آمده است.

درد دندان یکی از بدترین دردها می تواند باشد که در بیشتر موارد خواب و استراحت را از فرد گرفته و زندگی او را مختل می کند. گاهی افراد برای درمان دندان درد خود به مسکن های مختلف و یا حتی آنتی بوتیک ها پناه می برند که آن ها نیز در مواردی که عصب ها در حال آسیب دیدن باشند جوابگو نبوده و دندان درد شما را تسکین نمی دهد.
عدم مداومت بر مسواک و نخ دندان  , خوردن شیرینی ها و قند فراوان , مشکلات گوارشی و ... همگی می تواند سلامت دهان و دندان شما را به خطر بیندازد و علاوه بر گرفتن آرامش شما در زیبایی چهره و لبخند شما نیز تاثیر منفی بگذارد.
هنگامی که دندان های شما دچار درد و پوسیدگی سطحی تا عمقی می شود , بهترین و مهمترین تکنیکی  که می تواند دندان های شما را از آسیب و پوسیدگی بیشتر نجات دهد , عصب کشی یا درمان ریشه است.
عصب کشی یا درمان ریشه روشی است که در آن دندانپزشک سوراخی را در دندان ایجاد میکند و عصب های ملتهب و عفونی در دندان را خارج کرده و درون آن را با مواد پر کننده پر می کند بدین ترتیب از آسیب بیشتر به دندان جلوگیری شده و دندان شما می تواند سال های سال مانند گذشته به شما خدمت کند.

برای انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت و کامپوزیت دندان، اول باید دندان های خراب و آسیب دیده درمان شوند. دندان ها از سه قسمت مینا , عاج و پالپ است . قسمت سخت , سفید و قابل رویت دندان به عنوان مینا شناخته می شود که هیچ عصب و یا سلول زنده ای ندارد. لایه ی پایینی آن عاج است و در قسمت پایین تر آن پالپ وجود دارد. پالپ حاوی رگ های خونی و بافت های هم بند است که اگر میکروب ها به  این قسمت از  دندان شما نفوذ کنند , عصب های دندان شما درگیر عفونت شده  و نیاز به عصب کشی یا درمان ریشه دارد و در این مرحله دندانپزشک با برداشتن و تخلیه عفونت ها و عصب های آسیب دیده و عفونی به بهبود دندان درد شما کمک می کند.
نفوذ میکروب ها به محفظه پالپ دندان و عدم درمان آن می تواند با مرور زمان باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت شکسته و ریخته شدن دندان شما گردد. گاهی کار به اینجا ختم نمی شود و عفونت به استخوان فک و یا حتی خون نیز نفوذ می کند و مشکلات بسیار زیادی را برای فرد ایجاد می کند. بدین ترتیب معاینه به موقع دندان ها و انجام عصب کشی دندان های آسیب دیده فوق العاده مهم و ضروری می باشد.

نشانه های به عصب رسیدن دندان:
اگر با جویدن خوراکی ها و یا خوردن غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد دندان های شما تحریک شده و یا احساس درد در آن ها ایجاد شود احتمال به عصب رسیدن آن ها بسیار زیاد است. همچنین , دندان درد شدید و ضربان دار , درد شدید در ناحیه فک که تا قسمت گردن و گوش شما کشیده می شود , تورم لثه و صورت همگی می تواند نشانه های عفونت شدید دندان و به عصب رسیدن آن باشد.
دندان به عصب رسیده را اگر زود درمان کنید می تواند از آسیب دیدن بیشتر دندان و یا به اصطلاح مردن دندان جلوگیری کرده و تا چندین سال پس از عصب کشی دندانتان به طور طبیعی کار کند ولی در صورت اهمیت ندادن و روی آوردن به داروهای مسکن ,  به مرور زمان عصب های دندان از بین رفته و دندان شما خرد می شود و دیگر قابل ترمیم و درمان نیست و شما چاره ای جز کشیدن آن ندارید.پس اقدام به موقع و سریع برای درمان پوسیده و انتخاب دکتر با تجربه  و متخصص عصب کشی دندان در اصفهان می تواند دندان های شما را از پوسیدگی بیشتر نجات دهد .


عبارات کلیدی:

عصب کشی دندان با لیزر در اصفهان
 
بهترین متخصص ریشه دندان در اصفهان نی نی سایت
 
عصب کشی ارزان در اصفهان
 
درمان پالپ زنده دندان در اصفهان

 

کلینیک دندانپزشکی اصفهان