مشاوره و رزرو نوبت: 09130754940

 

 

کامپوزیت دندان در اصفهان

کامپوزیت دندان در اصفهان

در کلینیک دندانپزشکی دکتر کیانی گروهی از بهترین ها برای کامپوزیت دندان در اصفهان مشغول به کار میباشند. دکتر خوب برای کامپوزیت دندان در اصفهان را میتوانید در این کلینیک بیابید. قیمت کامپوزیت دندان در اصفهان در این کلینیک نسبت به سایر جاها بهتر و رضایت بیماران نیز از هر جای دیگر بیشر میباشد. نمونه کارهای لمینت دندان در این کلینیک را میتوانید ادر صفحه مربوطه در همین وبسایت مشاهده بفرمایید.
 
* برای گرفتن وقت قبلی و مراجعه به کلینیک برای کامپوزیت دندان با شماره تلفن 09130754940 تماس بگیرید


امروزه توجه به سلامت و زیبایی دندان ها پیش از گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است و خدمات دندان پزشکی تنها به پرکردن و یا کشیدن دندان ها ختم نمی شود.
رفع عیوب مختلف دندان ها مانند شکستگی یا لب پر شدن دندان ها , وجود فاصله بین دندان ها , پوسیدگی های مختصر, زرد شدن آن ها  و  .... را امروزه بوسیله ی لمینت دندان و کامپوزیت های دندانی به آسانی رفع کرده و سلامت و زیبایی دندان ها را دوچندان می کنند.
کامپوزیت دندانی چیست؟
کامپوزیت ها یکی از پرکاربرد ترین نکنیک های دندانپزشکی هستند و به دلیل داشتن رنگ های متنوع و متناسب با رنگ پوست و رنگ سایر دندان ها برای ترمیم دندان های جلویی و نیش که  بیشتر در معرض دید هستند استفاده های فراوانی دارند.
کامپوزیت ها نوعی پوشاننده مبتنی بر مواد معدنی و رزین ها هستند که برای بازسازی و ترمیم دندان های شکسته و یا آسیب دیده استفاده می شوند.
مواد کامپوزیت دندانی ، ترکیبی از ذرات شیشه یا سرامیک هستند که در یک ماتریس رزین مصنوعی و  آلی قابل فوتوپلیمریزاسیون پراکنده شده‌اند. مواد پلیمری با مواد معدنی ریز تقسیم شده، مانند شیشه آلومینوسیلیکات باریم یا سایر ترکیبات شیشه ای مخلوط می شوند که دارای مقدار موثری از اکسید پرتوپاک هستند و یک پر کننده ی عالی برای دندان ها می باشد.
در سال های اخیر کامپوزیت های دندانی به دلیل زیبایی و قابلیت پرکردن مستقیم دندان ها به طور فزاینده ای محبوب شده اند. و به همین دلیل هم این کلینیک دندانپزشکی در اصفهان هم بهترین متخصصین دندانپزشکی باتجربه در این زمینه در کلینیک خود به کار گرفته است.

کامپوزیت دندان در اصفهان

نمونه کار کامپوزیت دندان در اصفهان توسط کلینی دندانپزشکی دکتر کیانی

 

مزایای استفاده از کامپوزیت
پرکننده‌های کامپوزیت می‌توانند مزایا و نکات مثبت زیادی داشته باشند که به اختصار به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.
- مزیت اصلی کامپوزیت دندان نسبت به مواد سنتی مانند آمالگام بهبود زیبایی است. کامپوزیت ها می توانند در طیف وسیعی از رنگ های دندان باشند که امکان ترمیم تقریبا نامرئی دندان ها را فراهم می کند. پرکردگی های کامپوزیت را می توان با رنگ دندان های موجود کاملاً مطابقت داد به همین دلیل اولین انتخاب برای پر کردن نواحی آسیب دیده در دندان‌های برجسته و قابل رویت مانند براده‌های دندان‌های جلویی یا دندان نیش هستند.
- از آنجایی که پرکننده کامپوزیت از یک رزین قابل انعطاف و قالب‌گیری ساخته شده است، برای تناسب با ساختار دندان به آسانی منعطف شده و به آن محکم می‌چسبد ,  این کار باعث تقویت ساختار دندان و بازیابی یکپارچگی فیزیکی اولیه آن می شود.
- برای انجام کامپوزیت نیاز با سائیدن زیاد خود دندان یا دندان های کناری نیست و این یک مزیت برای افرادی است که دندان های بسیار حساس دارند.
- پرکننده های کامپوزیت حالت خمیری داشته و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به فلز دارند، به همین دلیل حین انجام کار قابل کنترل بوده و  می توان از آنها برای انواع وسیع تری از ترمیم دندان، از براده ها گرفته تا حفره ها و ترک ها استفاده کرد.

معایب استفاده از کامپوزیت
همانطور که در بالا اشاره شده مزایای استفاده از کامپوزیت ها بسیار زیاد هستند و به عنوان یکی از تکنیک های محبوب دندانپزشکی در کلینیک های تخصصی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. البته نکات کوچکی نیز هستند که باید از آن ها نیز اطلاع داشته باشید.
نکته ی اول اینکه کامپوزیت نسبت به مواد پرکردنی آمالگام هزینه ی بیشتری دارد و این مسئله برای افرادی که بودجه ی محدود دارند باید در نظر گرفته شود.
عمر کامپوزیت ها معمولا به مواد مصرفی و میزان تجربه و تخصص پزشک شما بستگی دارد ولی معمولا دوام کامپوزیت ها بین 5 تا 7 سال است و بعد از آن مجددا باید معاینه و در صورت لزوم ترمیم شود.
و نکته ی آخر این که انجام کامپوزیت نسبت به پر کردن های ساده زمان بیشتری می برد و این برای کودکان یا افرادی که استرس دندان پزشکی دارند ممکن است کمی اذیت کننده باشد.
با این حال استفاده از کامپوزیت ها برای ترمیم دندان های جلویی کاملا منطقی تر است و لبخند شما را زیباتر و جذاب تر خواهد کرد. البته باید این نکته را توجه داشته باشید که میزان تبحر و سابقه ی دندانپزشک شما برای داشتن یک کار ایده آل و بدوننقص نیز بسیار حائز اهمیت است.
پس اگر تصمیم به انجام کامپوزیت دندان گرفته اید حتما از یک پزشک با تجربه , متخص و مطمئن کمک بگیرید.
برای اطلاع از

برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان 1401 با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید. همچنین برای گرفتن نوبت قبل از مراجعه حتما با ما هماهنگ کنید
 
* برای گرفتن وقت قبلی و مراجعه به کلینیک برای کامپوزیت دندان با شماره تلفن 09130754940 تماس بگیرید

 

عبارات کلیدی:

کامپوزیت دندان قسطی در اصفهان
 
کامپوزیت دندان ارزان در اصفهان
 
قیمت لمینت دندان در اصفهان
 
تخفیف کامپوزیت دندان در اصفهان
 
کامپوزیت دندان قیمتکلینیک دندانپزشکی اصفهان