مشاوره و رزرو نوبت: 09130754940

 

کشیدن دندان اصفهان

کشیدن دندان در اصفهان

کشیدن دندان در اصفهان از خدمات دندانپزشکی رایجی است که توسط کلینیک ما توسط متخصصین ارائه میشود. در اینجا میخواهیم مطالبی را که خوب است قبل از کشیدن دندان بدانید با شما در میان بگذاریم. هر بار که لبخند می زنیم، اخم می کنیم، صحبت می کنیم یا غذا می خوریم، از دهان و دندان خود استفاده می کنیم. دهان و دندان ما به ما اجازه می دهد حالات مختلف صورت بسازیم، کلمات بسازیم، بخوریم، بنوشیم و فرآیند هضم را آغاز کنیم.


دندان ها با کنترل جریان هوای خارج از دهان به شکل گیری کلمات کمک می کنند. هنگام ایجاد برخی صداها، زبان به دندان ها یا سقف دهان برخورد می کند.
وقتی غذا می خوریم،  از دندان هایمان استفاده میکنیم،  آنها می برند و غذا را آسیاب می کنند تا برای بلع آماده شوند. زبان به کمک دندان ها به ما اجازه می دهد طعم غذایی را که می خوریم بچشیم دندانها برای ما بسیار با ارزش هستند.

همه ما می خواهیم دندان های خود را برای زندگی حفظ کنیم. اما شرایط زیر ما را مجبور به درآوردن دندان های خود می کند:
ترومای دندانی - آسیب به دندان ها و رباط پریودنتال که به آن مرتبط است، لثه ها و استخوان آلوئول. و همینطور بافت های نرم اطراف از جمله لب و زبان
بیماری غیرقابل ترمیم دندان - آسیب بسیار زیاد به دندان به دلیل پوسیدگی دندان یا بیماری پریودنتال که باعث مرگ دندان می شود. دندانپزشکان تلاش خواهند کرد تا دندان را از روش ترمیم تاج یا روش کانال ریشه نجات دهند. کشیدن دندان تنها در صورتی انجام می‌شود که دندان قابل نگه داشتن نباشد.

شلوغی دندان - به ناهماهنگی بین اندازه دندان و اندازه فک اشاره دارد. این منجر به ناهماهنگی ردیف به دلیل دندان های بزرگ، فک های کوچک یا هر دو می شود.
دندانپزشکان ما در این کلینیک دندانپزشکی در اصفهان تمام تلاش خود را برای نجات دندان انجام می دهند.  اما در صورتی که دندان قابل ترمیم نباشد و باعث درد شود، کشیدن دندان انجام می شود
روش کشیدن دندان به موقعیت و شرایط بیمار بستگی دارد


بیایید ببینیم که هر کدام شامل چه چیزی است:
یک استخراج ساده
دندانی که در دهان به راحتی دیده می شود کشیده می شود. ابتدا دندان با وسیله ای به نام آسانسوریا دنتال الویتور لق می شود. سپس دندانپزشک از فورسپس برای برداشتن دندان استفاده می کند.
فورسپسها ابزارهای انبر مانندی هستند که برای گرفتن و کشیدن دندان استفاده می شوند* *

یک استخراج جراحی
اگر دندان در دهان بیرون نیامده باشد یا در خط لثه شکسته باشد، عمل جراحی ضروری است. در این روش، جراح دندان یک برش کوچک در لثه ایجاد می کند تا دندان عقل نهفته یا دندان شکسته را خارج کند. چه یک کشیدن ساده یا جراحی باشد، اصول کشیدن دندان در اصل یکسان است.

مراحل کشیدن دندان

مرحله 1: بی حسی

کشیدن دندان با تزریق یک ماده بی حس کننده برای دندان، لثه و بافت استخوانی اطراف آن آغاز می شود.
اینکه چقدر درد سوزن را احساس می کنید، اساساً به نوع بافتی که واکسن بی حسی در آن تزریق می شود، بستگی دارد.
هر شات معمولاً دارای این 3 مرحله اساسی است:
 قرار دادن سوزن – دندانپزشک در ابتدا پوست اطراف دندان شما را به روشی با سنجاق سوراخ می کند. این باید بدون درد باشد، در غیر این صورت درد فقط یک ثانیه طول می کشد.
هنگامی که پزشک شما سوزن را وارد کرد، سپس آن را به بافت خاصی که باید ماده بیهوشی را در آنجا بگذارد منتقل می کند. ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. از دندانپزشک خود بپرسید که چگونه آن را به حداقل برسانید.
ته نشین شدن ماده بی حس کننده – پس از قرار دادن سوزن، محلول بی حس کننده در بافت رها می شود. این فرآیند به نظر می رسد که دندان و نواحی اطراف آن را بی حس می کند، مرحله ای ضروری قبل از برداشتن دندان است.

مرحله 2: کشیدن دندان

هنگامی که دندان کشیده می شود، اتفاقی که می افتد این است که دندان از حفره خود (در استخوان فک) کشیده می شود. دندان به طور معمول به طور محکم در جای خود قرار دارد و توسط یک رباط در جای خود نگه داشته شده است. برای برداشتن دندان، پزشک قبل از
اینکه بتواند دندان را از رباط جدا کند، حفره را بزرگ می کند و سپس از حفره خارج میکند، در نهایت فضای کافی وجود خواهد داشت و دندان از رباط جدا می شود.
با بی حس شدن انتقال دهنده های درد، به هیچ وجه نباید دردی احساس کنید. اگر مقداری درد احساس کردید، از اطلاع دادن به دندانپزشک خود دریغ نکنید. این بدان معناست که
دندان شما به اندازه کافی بیهوش نشده است
فقط در مورد آنچه در طول کل فرآیند احساس می کنید صادق باشید. اما مراقب باشید. احساس فشار را با احساس درد اشتباه نکنید. انجام این کار باعث می شود که دندانپزشک شما بیهوده مقادیر اضافی بیهوشی به شما بدهد. این به نوبه خود ممکن است شما را در معرض خطر برخی از عوارض پزشکی قرار دهد.
امیدوارم که هیچ وقت مجبور به کشیدن دندانهای خود نشوید ولی اگر این کار را انجام دادید دو هفته نیاز دارید تا بهبود پیدا کنید

خیلی دقت داشته باشید بعد از کشیده شدن دندان  غذاهای مایع و نرم مانند سوپ، پوره سیب زمینی و ...استفاده کنید  با گذشت زمان، می توانید غذاهای سفت تری را دوباره به رژیم غذایی خود اضافه کنید. تا زمانی که محل به طور کامل بهبود نیافته است، از جویدن سمت محل استخراج خودداری کنید. از آنجایی که لثه های شما در حال بهبود هستند، موارد خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. شما نباید سیگار بکشید یا الکل بنوشید، آبکشی کنید یا به شدت تف کنید، و حتما از نی برای نوشیدن استفاده کنید .

نکته ای که باید توجه کنید اینست که در طول زمانی که برای بهبودی محل استخراج میگذرد شما نیاز به مسواک زدن دارید اما باید مراقب باشید که محل کشیدن دندان را لمس نکنید. این احتمال وجود دارد که لخته خون را از بین ببرید که باعث خشکی حفره  آن می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، استخوان و اعصاب زیرین در معرض درد شدید و احتمال عفونت بالاتر قرار می گیرند. به جای مسواک زدن ناحیه مورد نظر، دو بار در روز محلول آب نمک را به آرامی دور دهان خود بچرخانید تا ناحیه تمیز بماند

برای مراجعه به کلینیک برای کشیدن دندان با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید

 

قیمت کشیدن دندان در اصفهان کشیدن دندان با لیزر در اصفهان کشیدن دندان بدون درد اصفهان کشیدن رایگان دندان اصفهان کشیدن دندان ارزان قیمت وام دندانپزشکی در اصفهان کشیدن ریشه دندان بدون درد تعرفه دندانپزشکی بیمارستان عسگریه اصفهان

 

کلینیک دندانپزشکی اصفهان